Spotkanie o bezpieczeństwie w Przedszkolu 101

opublikowano: Wtorek, 29 Października, 2019 - 08:08, iwojtczak

25 października br. pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Ochota wraz z policjantką z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, przeprowadzili zajęcia z dziećmi z Przedszkola nr 101 ul. Chotomowskiej 3.

Spotkanie o bezpieczeństwie w Przedszkolu 101.Fot.BBiZK fot. Spotkanie o bezpieczeństwie w Przedszkolu 101.Fot.BBiZK

W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z pięciu grup.Tematyka zajęć dostosowana była do wieku dzieci w poszczególnych grupach.

Wszystkie dzieci  wiedziały, jak odróżnić policjanta od umundurowanych funkcjonariuszy innych służb, a młodsi uczestnicy nauczyli się numeru alarmowego 112 metodą „usta, nos, oczy”. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie zgłoszenia są przyjmowane przez operatorów i jak należy zachowywać się wobec psów. Ćwiczyły także „żółwia”, czyli postawę jaką należy przyjąć wobec agresywnego psa.

Ze „starszakami” omówiono również zachowanie wobec osoby nieznajomej. Dzieci dowiedziały się, kto to jest nieznajomy, jak reagować w sytuacji, gdy częstuje słodyczami albo prosi o pomoc np. w poszukiwaniu „zgubionego" kotka lub pieska.

Niezależnie od wieku, dzieci wykazały się wiedzą o odblaskach i korzyściach wynikających z ich noszenia. Podczas spotkania przeprowadzono „eksperyment”, polegający na oświetleniu kamizelki odblaskowej latarką, po wcześniejszym zgaszeniu świateł. „Świecąca” kamizelka zrobiła na przedszkolakach duże wrażenie. Po tej prezentacji młodszym dzieciom rozdano odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Starszaki, które odblaski otrzymały przed wakacjami, otrzymały kolorowanki „Bezpieczne dzieci” przedstawiające zasady prawidłowego zachowania dzieci w sytuacjach niebezpiecznych.